paper

 

רוב שעות היום אנחנו, הסטודנטים, יושבים על התחת- בשיעורים, בעבודה או בבית מול המחשב. אנחנו מקפידים לשמור על אורח חיים לא סדיר, ארוחות לא מאוזנות, שינה לא מספקת והפעילות הגופנית היחידה שלנו היא עליה מבניין המדרגה לבניין רבין. אז מה עושים כשזה מתחיל להיראות עלינו?

יצאנו לבדוק מספר מועדוני כושר מרכזיים בחיפה.

חדר הכושר באוניברסיטה, 8240578- 04

יתרונו העיקרי: הכי קרוב לכולנו, בנוסף גם מפתה מבחינת המחיר: 480 ש"ח לשנה בלבד! עם זאת, הוא לא מציע הרבה. אולם כושר עם מכשירי משקולות, משקולות וכמה הליכונים. יש גם מגרש טניס וסקווש בתשלום נוסף ובהזמנה מראש וניתן להצטרף לשיעורים המועברים, אבל רק על בסיס מקום פנוי. זהו חדר כושר אטרקטיבי למעוניינים בפיתוח שרירים בלבד.

Life & Fitness, תחתית מלון דן פנורמה, שד' הנשיא. 1-700-50-60-61 .

בקומת המרתף של מלון דן פנורמה שוכן לו עולם ומלואו: חדר משקולות ומכשירי כוח, חדר מכשירים הידראוליים, הליכונים וסטפרים, חדר למתיחות ותרגילי בטן בו מועברים שיעורי חיטוב קצרים כל ערב, חדר בו שיעורי ספינינג שבע עשרה פעמים בשבוע ואולם בו מועברים, בין היתר, שיעורי יוגה, פילאטיס, התעמלות בונת עצם, פלדנקרייז, אירובי דאנס, עיצוב הגוף, קיק בוקסינג וריקודי בטן. לרשות מתעמלים עומדות מלתחות המלון, סאונה יבשה, ובריכת המלון הפעילה בין אפריל לנובמבר. נשמע טוב? גם המחיר לסטונדטים- 165 ש"ח לחודש למנוי שנתי או 225 במנוי חצי שנתי.

מועדון הספורט, נווה שאנן, דרך יעקב דורי, צמוד לטכניון. 8224440- 04

מועדון הספורט הוא כבר יותר מחדר כושר. יש בו ארבע בריכות, שתיים מהן מקורות ופעילות כל השנה, שני ג'קוזי, סאונה רטובה ויבשה, שבעה מגרשי טניס, מגרשי קטרגל וכדורסל, מתחם טניס שולחן ובית קפה. חדר הכושר כולל שני מפלסים וציוד חדיש, מכשירי משקולות והליכונים. ספינינג שלוש פעמים בשבוע ואולם בו שיעורי פלדנקרייז, יוגה, פילאטיס, טיי צ'י, ארובי, עיצוב וחיטוב ועוד. בתשלום נוסף יש גם ספא ושיעורי שחיה, טניס ורולרבליידס, וכל זה בין מדשאות רחבות. יש לציין שמנהל המקום בכבודו הקדיש לי מזמנו ואף הציע לכבוד פרסום הכתבה מחיר מיוחד לסטודנטים מאוניברסיטת חיפה שירשמו במהלך החודש: 180 ש"ח לחודש במנוי שנתי.

הספורטן, ליד מרכז הקונגרסים. 8529611- 04

הספורטן גם הוא קאנטרי קלאב, וכולל שתי בריכות, אחת מקורה, ג'קוזי, סאונה יבשה ורטובה, ומדשאות רחבות וירוקות. חדר הכושר רחב ומאובזר ובו משקולות, מכשירי כח והרבה הליכונים. ספינינג שבע פעמים בשבוע ואולמות בהם שיעורי מדרגה, חיזוק, פלדנקרייז, טיי צ'י, ריקודי עם, ג'ודו, טניס שולחן, יוגה, התעמלות במים ועוד ולצידם גם כמה שיעורים פחות קשורים כמו ספרדית, תפירה וברידג'. בתשלום נוסף ניתן לקבל גם מסאג'. המנוי שהם מציעים לסטודנט הוא מנוי לילה, בו הכניסה מותרת רק בין השעות 19:00 ל-23:00 וכניסה חופשית בסופי שבוע, במחיר של 220 ש"ח לחודש במנוי שנתי. למי שלא רוצה להיות מוגבל בזמן יש מנוי חופשי ב-290 ש"ח לחודש, אבל רק אם אתם מתחת לגיל 30.

מועדון Shape , קניון חיפה, 057-3000000

בשייפ אולם כושר רחב בו משקולות ומכשירי בניית כח, מתחם הליכונים וסטפרים גדול, אזור בטן בו סדנאות קצרות כל ערב, מתחם שקי אגרוף ומכשירי פאוור-פלייט, לעבודת שרירים על רטט לאנשים קצרים בזמן. במקום יש סאונה יבשה, אולם ספינינג גדול בו 40 זוגות אופניים ושיעורים עשרים פעמים בשבוע ובנוסף אולם בו שיעורי עיצוב פיטבול, אירובי מדרגה, עיצוב וחיטוב, ריקודי בטן, פילאטיס וסטרצ', קיקבוקסינג, התעמלות בונה עצם, פלדנקרייז, טיי-בו ועוד. למרות היחס החביב, סרבו ברשת שייפ לגלות לי מה המחיר, בטענה שהם מעדיפים שתבואו אליהם קודם להתרשם בעצמכם. ממקור אחר נמסר לי שהמחיר לסטודנט הוא 239 ₪ לחודש למנוי שנתי, לא כולל דמי רישום בסך 300 ₪ המקנים גם פגישת יעוץ תזונאי או אימון אישי אחד.

Holmes Place, גרנד קניון, 057-3000000

אם בשייפ סרבו למסור לי את המחיר, הרי שבחברת האם שלהם, הולמס פלייס, סרבו לדבר איתי בכלל ואפילו סירבו לתת לי להעיף מבט. לבסוף הסכימו לקבוע איתי פגישה, אך רק בשיטת דונט קול אס- ווי קול יו. מיותר לציין שהם לא התקשרו.

אז שווה למצוא את הכסף ובעיקר את הזמן להשקיע בעצמנו, כי אם לא משכילים מהלימודים שלפחות נסיים את התואר יותר חתיכים.

הוספת תגובה

חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש