paper

 

נפוליאון אמר שהצבא צועד על קיבתו. הסטודנט לומד עליה. לרובנו אין זמן וכוח להכין בבית ארוחות למשך כל יום הלימודים ונותר לנו להסתמך על הקפיטריות- מי לארוחה שלמה, מי לסנדוויץ' מהיר על הדרך, יש שאוהבים קרואסון חם ויש מי שערנותו תלויה בתדלוק קפה כל שעתיים. לכל אלה יש מענה בקפיטריות שברחבי הקמפוס. נכון, אין ארוחות חינם, אבל זה גם לא אומר שאנחנו צריכים להוציא את כל הכסף שלנו על אוכל רק מפני שאנחנו נמצאים שעות באוניברסיטה. יצאנו לבדוק מספר מוצרים נפוצים וגילינו גם עוד כמה דברים.

 

קפה דשא

סנדוויצ'ים בשריים בהכנה במקום ב- 12 שקלים, סנדוויצ'ים מוכנים ב-5-7, חטיף פסק זמן זול מבכל מקום אחר- רק 4.50, וקפה, כל קפה, בחמישה שקלים. רק שאיכות הקפה אצלם לא שונה בהרבה מאלה שעולים שקל במכונות.

 

נוף

ארוחות בשריות במחירים סבירים ובר סלטים עשיר. בקיוסק – קפה קטן ב- 3.30, כריכים, קרואסונים ובורקסים ב- 4.70 ואולגה ששומרת בקנאיות על הסדר. אבל, אם תגיעו מאוחר, מסעדת נוף היא לא התשובה עבורכם. בבדיקה, הגענו בשעה ארבע וחצי, ומצאנו את כל המגשים ריקים ואת העובדים שוטפים את הרצפה. כשביררנו מדוע, הסבירו לנו שאין אנשים ולכן החליטו לסגור מוקדם, והפנו אותנו לקיוסק הסמוך לקבלת סנדוויץ'.

 

האיטלקיה

קוראסון או בורקס ב-5 שקלים, כנ"ל לגבי סנדוויץ' שמיניה קטן. מחיר הפוך נע בין 2.60 ל-6, בהתאם לגודל וסלט עולה 12.50. אבל, למי שאין עודף זמן, מוטב כי יוותר על המקום, זאת משום שגם בשעות העומס יש במקום רק קופאית אחת, שגם מכינה את הקפה והטוסטים, כך שעליכם לעמוד כעשר דקות בתור כדי להגיע אליה ועוד זמן דומה עד שתתפנה להכין קפה. להפסקה בין שיעורים זה לא מתאים.

 

רוזמרין (בקומת ה-500)

סופרמרקט קטן עם מגוון מוצרי חלב, מגוון סנדוויצ'ים שמחירם נע בין 3.50 לקטן ו-7.5 לגדול (יש גם מקמח מלא), סלט זול יחסית ב-10.90, אבל מחירים יחסית גבוהים לפיצה (10), בורקס (6), בייגל טוסט (7.4) ומנה חמה (7, לעומת 5.5 בסופר הקרוב למקום מגוריכם). בנוסף, מפורסמים מעל הקופות ארוחות במבצע. בירור קצר מעלה שכבר מזמן המבצעים לא קיימים ועל אותם מוצרים הם גובים מחיר מלא. מלבד שניצל, את הפריטים שמובטחים בתפריט: מרק, מבחר תוספות, ומבחר בשרים הכולל המבורגר, פרגיות ונקניקיות, לא תמצאו. ולא, הם לא מתכננים להוריד את השלטים.

 

עלית וגרג

אולי הקפה יותר איכותי. אבל על זה, מסתבר, צריך לשלם ולשלם הרבה. מחיר סנדוויץ' יכול להרקיע עד 15 שקלים בעלית ו-17 בגרג, קוראסון ב-7, בורקס ב-9, סלט יכול הגיע ל-19 ש"ח, שוקו ב-9, תה ב-8, הפוך גדול ב-9 ובגרג גם תשלמו שני שקלים כדי לשבת.

 

קפה אודיטוריום

לקפה אודיטוריום שתי שלוחות: בבניין חינוך ובבניין הרב-תכליתי. המחירים בהם דומים, אם כי לא תמיד זהים. הקפה יקר – הפוך גדול עולה 7 שקלים, אך המאפים במחיר סביר – קרואסון או בורקס ב-4.70, סלט ב- 11.50, בייגל טוסט ב- 6.80, ופיצה ב- 8.50. עובדים חביבים ואופציה למרפסת רחבה ושטופת שמש (בקיץ!) עומדים גם הם לזכות המקום.

 

קפה אגדה

בקבוק קולה ב- 5.20, מיץ ב- 5.80, סנדויץ' בחצי באגט בהכנה במקום– 7.30, קוראסון או בורקס גדול ב- 4.70, קפה על בסיס חלב – 4.10  ותה או שוקו ב- 2.70, בלי תוספת על שתיה בכוס זכוכית. הקפיטריה הזאת קיימת רק על הנייר- נייר הפוסטרים המציגים את המחירים על מוצרים בפיקוח כפי שפורסמו ע"י אגודת הסטודנטים, ותלויים ליד הקפיטריות ברחבי הקמפוס.

 

אז מהיכן השוני במציאות? ניסינו לברר עם להב קיסנר, ראש משרד פנים ומבנים היוצא של אגודת הסטודנטים:

 

האם יש אכיפה על המחירים שפרסמתם?

האוניברסיטה עצמה מחלקת קנסות.

אז מה הסיבה להבדל במחירים?

הפוסטרים שתלויים לא מעודכנים, אלה המחירים משנה שעברה.

איפה אפשר לראות את המחירים החדשים?

הם אצלי במייל.

תוכל לשלוח אותם גם אלי למייל?

לא.

מה לגבי הרשתות שבקמפוס, כמו גרג, מקדונלדס, עלית?

עליהם אין פיקוח.

 

כפי שזה נראה, אין דין ואין דיין. השומרים נרדמים בשמירה וקשה לראות את המצב משתנה. הסטודנטים הרעבים ימשיכו לשלם מחיר גבוה, לפחות ביחס להצהרות, עבור צורך בסיסי כמו מזון.

 

הוספת תגובה

חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש