paper

 

כמו בכל שנה, בשבוע הראשון לפתיחת הלימודים מתייצבים נציגי מכירות בפתח האוניברסיטה, עטים עלינו ומנסים לשכנע אותנו שאצלם הכי כדאי לפתוח חשבון סטודנט. למה להם בעצם? אולי הם בונים על כך שנצטרך לקחת מהם הלוואה ואז יוכלו לעשוק אותנו עם ריבית דריבית דריבית. או אולי הם מקווים שנזכור להם חסד נעורים ונשאיר ממוננו בידם גם כשנהיה גדולים, מצליחים ובעיקר עשירים. אז עכשיו, כשנגמרו המבצעים ואף אחד לא ינסה לפתות אתכם באיזה נגן 3 MP  הגיע הזמן לבדוק מה באמת יש לכל בנק להציע.

 

פועלים

 

בפועלים מבטיחים לנו פטור מתשלום לשלוש שנים עבור פעולות בסיסיות כמו דמי ניהול חשבון, הפקדת צ'ק או מזומן, משיכת מזומנים או צ'קים בכספומט או בדלפק, חיוב אשראי ומשיכת מידע. אבל בפועל על תשלום שובר שכר לימוד בסניף יגבו מכם 4.95 ש"ח.  כדי להמנע מכך תוכלו לשלם דרך האתר או בטלפון. עוד הם מציעים מסגרת אשראי של 2500 ש"ח או שתי משכורות, בנוסף על חצי מחיר על הזמנת פנקסי צ'קים ועל שרות מידע לפלאפון. ולנוסעים לחו"ל: חצי מחיר על המחאות נוסעים, פטור מעמלת חליפין והנחה בשער חליפין. כרטיס האשראי שלהם פטור מדמי תפעול, וניתן להזמין מאסטרכרט לנסיעה לחו"ל בהנחה. מעבר לזה מעמידים בפועלים אתר אינטרנט לרשות הסטודנטים, שהכניסה אליו חופשית לכולם, ובו מאמרים וקישורים שיכולים להיות שימושיים. הכניסה דרך אתר בנק הפועלים.

 

לאומי

 

גם בלאומי פטור קבוע מדמי ניהול חשבון ומעמלה עבור אותן פעולות בסיסיות. 50% הנחה על פנקסי צ'קים ועל עמלת עריכת מסמכים, גלישה ישירה ומידע לנייד חינם.

אפשרות לחלוקת תשלום שכר לימוד לעד שלושה תשלומים והלוואות מסובסדות לזכאים עם הפניה ממוסד הלימוד. 50% הנחה על עמלות חליפין. כרטיס האשראי STUDENTCARD ניתן לכל חבר באגודת הסטודנטים, לא משנה מאיזה בנק. הוא משולב עם כרטיס סטודנט, פטור מדמי טיפול ומקנה הטבות במגוון בתי עסק. פתיחת חשבון סטודנט בלאומי מוגבלת עד גיל 34. ועל תשלום שובר, של שכר לימוד למשל, יקחו מכם לטענתם 2.5 ש"ח, בבדיקה שערכנו נמצא שהעמלה היא 5 ש"ח.

 

דיסקונט

 

דבר ראשון יש לשים לב: בדיסקונט עושים הבדלה בין לקוח חדש ללקוח קיים, כך שאם כבר יש לכם חשבון בדיסקונט ואתם רוצים לעבור לחשבון סטודנט- – לא כל ההטבות תקפות עבורכם. גם הם מציעים לנו פטור מעמלות על עובר ושב ל-3 שנים, אבל רק ללקוח חדש. 2 פנקסי צ'קים  ו-11 תדפיסים חינם בשנה, על כל השאר תיגבה עמלת שורה. פריסת תשלום שכר לימוד ל-4 בלי ריבית ומסגרת אשראי של 1000 ש"ח ללא ריבית על האוברדראפט, שירות בנקאות בטלפון חינם ו- 50% הנחה על עמלת חליפין בקנית מט"ח לנוסעים לחו"ל. לזכאים לכרטיס אשראי אקדמיק – פטור מדמי חבר לשלוש שנים, פטור מדמי ניהול בשנה ראשונה והנחות במכון לייעוץ תעסוקתי ובמגוון בתי עסק. ואם נניח תרצו לשלם את שכר הלימוד בסניף, בבקשה. זה רק יעלה לכם 4.95 שקלים. בצ'ק, לעומת זאת, זה ללא עמלה.


מזרחי-טפחות

 

גם במזרחי, כמו בפועלים, כרטיס קמפוסקארד עם אותם תנאים והנחות בבתי עסק, ובנוסף 10 שוברי הנחה לרשתות מובילות ו-100 ש"ח הנחה בקנית ג'ינס. ובחשבון: פטור מדמי ניהול עובר ושב בשנה הראשונה בלבד, ועל פעולות בנקאיות- יקחו מכם 8 ש"ח בחודש בעבור חמש פעולות בנקאיות ללא עמלה בלבד כאשר תשלום שכר לימוד יכול להיכלל בתוכן וכל פעולה נוספת תחויב בעמלה של 1.21 ש"ח. פריסת שובר שכר לימוד ל-3 תשלומים, לנוסעים לחו"ל 50% הנחה על עמלת חליפין ועל המחאות נוסעים, ולנוטים להכנס למינוס: קיזוז יתרת המינוס עם הפלוס כדי על מנת להוריד את הריבית על האוברדראפט. ושימו לב: רק כאן מבצע ההצטרפות תקף עד סוף השנה האזרחית, ותקבלו לכם 4MP.


הבינלאומי

 

כרטיס אשראי ללא דמי חבר, 20 פעולות פטורות מעמלות, 3 פנקסי צ'קים ו-10 תדפיסים חינם לשנה והשאר יחויבו בעמלת שורה. את שובר שכר הלימוד תוכלו לשלם כחלק מהפעולות הפטורות מעמלה. וגם 50% הנחה בשירות מידע לנייד. 75% הנחה מעמלה לפעולות שנעשות בטלפון או דרך האינטרנט, 33% הנחה על עמלת חליפין במט"ח, ומתנת הצטרפות בדמות שובר על סך 120 ש"ח למימוש במגוון בתי עסק. גם כאן התנאים מוגבלים ל-3 שנים.


אגוד

 

גם כאן מבטיחים פטור מדמי ניהול קבועים, אבל לא מספרים לכם שזה מוגבל לעד 10 פעולות בחודש, ושכל פעולה נוספת תחויב בעמלה. וכן, תשלום שובר שכר לימוד יכול להיכלל בניהן. מסגרת אשראי של 3000 ש"ח או שתי משכורות ממוצעות, עם ריבית מוגדלת על יתרת זכות. פטור מדמי חבר על כרטיס האשראי לשנה הראשונה, פנקס צ'קים ראשון חינם והשאר בחצי מחיר, בנקאות ישירה בטלפון ובאינטרנט חינם, הלוואה מיוחדת לרכישת רכב משומש ו- 50% הנחה על עמלת חליפין במט"ח. והיחס? דחפו לי עלון מידע ביד, והפנו אותי אליו עם כל שאלה ששאלתי. גם על זה צריך לחשוב.

                      

בקיצור, ההבדלים הם לא נורא גדולים, אבל כדי לגרום לכם להשקיע אצלם את המעט שאתם מצליחים בזיעה רבה לחסוך, כל בנק יספר לכם ניסים ונפלאות על הטבות ומתנות ולא על איפה הם מתכננים להוריד לכם. ומכאן כל מה שנותר לכם זה לחשוב מה מתאים יותר לצרכים שלכם: הנחות בעמלות ובאשראי? נוסעים הרבה לחו"ל או בקושי נשארים עם הראש מעל הפלוס? בכל מקרה חשוב לשים לב שאתם מקבלים את ההטבות המגיעות לכם, שלא מחייבים אתכם כשלא צריך ושלא ממציאים לכם ריביות על דברים שבחיים לא שמעתם.  ושלא יחסר.

 

הוספת תגובה

חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש