paper
  13.6 צרפת –ישראל: כל הארץ דגלים דגלים. המדינה משותקת לחלוטין החל מ-3 בצהריים, הפיצוחיות עובדות במשמרות משולשות, שור לא גועה וחמור לא פועה. כולם מרותקים לקראת המשחק הראשון של הנבחרת מול מכרסמי הצפרדעים מצרפת. האווירה במחנה הישראלי טעונה, לאחר קטטה שפרצה בשל שימושו של שלומי ארבייטמן בג'ל הגבות המיוחד של פיני בלילי, ללא רשותו של האחרון. "אנחנו שמים הכל בצד ומתלכדים סביב המטרה, אנחנו עולים כדי לשמח את העם", מבטיח הקפטן הטרי יוסי בניון. 

אלא שגם על המגרש ניכרים סימני העצבנות, והנבחרת הצרפתית מוליכה 2-0 מקץ 10 דקות. תיירי הנרי הבלתי נלאה מקשית כדור מעל ידיו המושטות של ניר דוידוביץ', לאחר שהבלם אריק בנאדו התרשל בשמירתו. קלטת המשחק תוכיח כי אריק הסב את מבטו הגבוה עקב שריקה וקריצה של אחת האוהדות הצרפתיות לעברו.

שתי דקות מן השער הראשון, וילטורד שולח טיל אדיר, איך לא, במצב נייח, והחומה הישראלית מתפרקת שוב, כמו אז מול האוסטרלים... עד למחצית נמשכת השליטה הצרפתית, ובמהלך המחצית השנייה, בדקה ה-60, טרזגה נועץ בנגיחה אדירה את המסמר האחרון, 3-0 לצרפת, גבוה גבוה מעל ידיו המושטות של דוידוביץ' האומלל.

דרור קשטן מסכם את המשחק:"שלטנו בצורה מוחלטת, הצרפתים הגיעו ל-3 מצבים וכבשו שלושה שערים, הגיע לנו לנצח." שלומי ארבייטמן שלא שותף נוטש את האצטדיון בזעם בתום המשחק, המתיחות נמשכת.

19.6 טוגו – ישראל. "מי זו טוגו?", עולה השאלה בפיות שחקני הנבחרת. "טוגו זה לא מה שהיוונים לובשים במסיבות שלהם?" מקשה אבי נמני. "משחק כזה צריך לגמור עם 4 חתיכות ברשת של הטיבוגות האלה" מוסיף הקיסם הלאומי, שלמה שרף. שלומי ארבייטמן שוב בכותרות אחרי שצבע את פניו של המאמן הלאומי דרור קשטן במשחת שיניים במהלך הלילה.  

על כר הדשא מתנהל משחק משעמם להחריד, באי האיצטדיון בלייפציג נעים בחוסר נוחות בכיסאותיהם. 85 דקות של גישושים ודשדושים, ואז מבצע מלא ברק והשראה של יוסי בניון, שעובר שלושה שחקנים ומוכשל ברחבה. בניון מתעקש לבעוט את הפנדל, ופוגע במביא הכדורים מאחורי שערו של קוסי אגאסה, השוער הטוגולזי.

בדקה ה-90, כרגיל, יש לומר, עמנואל אדבאיור מגביה כדור ותאמאם שריף טורה, ילד הפלא הדרוזי מטוגו, נוגח בחוזקה מעל ידיו של דוידוביץ', 1-0 טוגו! אוהדי טוגו ביציעים בטירוף מערכות מוחלט, מקריבים תרנגולות כזבחי תודה למובוטולוטופלה, אל הכדורגל.

תוספת הזמן לא מניבה שום פירות, והנבחרת יורדת מנוצחת, ולמעשה מסיימת את חלקה במונדיאל.

דרור קשטן בסיום:"למרות השליטה המאסיבית שלנו, ולמרות ששוב הגיע לנו לנצח, הטוגולזים הגיעו להזדמנות אחת וניצלו אותה."  מאמן טוגו בתגובה :" מי זה הזקן המטורף הזה, ואיזה משחק הוא ראה?"

23.6 ישראל – דרום קוריאה: שתי הנבחרות מגיעות באכזבה מוחלטת למשחק לאחר שהודחו. ערב המשחק שלומי ארבייטמן נקשר לכיסא ופיו נחסם במטלית למען לא ייצור עוד שערורייה חדשה, ולדרור קשטן שלום.

על המגרש מתנהל משחק נוסף דל באירועים, כשלאף אחת מן הקבוצות אין ממש חשק לשחק. המונדיאל העגום של ישראל עומד להסתיים ב0-0 משמים עם הקוריאנים, כשכדור סתמי שמרחיק הבלם בנאדו עולה עד הרחבה הקוריאנית, ונוחת היישר אל כף ידו הפתוחה של.... שלומי ארבייטמן! הכדור קופץ מידו של הטאלנט ישר לרשת, ולתדהמת כולם, אין דגל לנגיעת יד. ישראל מנצחת 1-0, 3 נקודות ראשונות במונדיאלים אי פעם. קשטן בסיום "הכדורגל הישראלי עלה היום כיתה. עוד משחק מבריק שלנו, והטענות שאני לא מחובר למציאות שקריות וגסות. ותגידו לגמד הירוק לידכם שלא ידאג, המפתחות של הצוללת אצלי."

הוספת תגובה

1 תגובות לכתבה
1. MhCDfdMcecstB Peggy (משתמש/ת אנונימי/ת) 2012/01/02 14:59
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש