הדלת נפתחת ולמטה... חלל גדול של אויר, בריזה קטנה, גלגול, ואתם בחוץ.

הגובה 4 קילומטרים מעל פני האדמה ואתם נופלים, נופלים ונופלים. לא... זה לא סיוט. אתם מגשימים חלום. אתם קופצים ממטוס שלם לחלוטין לצורך הכיף הכי גדול שחוויתם כשאתם עדיין לבושים (ויש משוגעים שניסו את זה בעירום).

הספורט הוא כמובן צניחה חופשית.

קצת קשה לתאר במילים את החוויה של הנפילה החופשית, אבל התחושה היא כמו של ציפור רק שאתם ציפור שנופלת במהירות של כ-250-300 קמ"ש לכיוון האדמה עם רעש של רוח חזקה. אך עם פתיחת המצנח, השקט והשלווה עוטפים אותך מכל כיוון ואתה מרחף בקלילות מדהימה לכיוון האדמה, וכמובן שלא שכחנו את הנוף הנפלא.

ונעבור לפרטים המשעממים:

לצנוח אי אפשר לבד, קיימות הרבה סכנות ודרכי פעולה שיש ללמוד לפני שעולים על מטוס ונופלים ממנו במטרה לנחות בחתיכה אחת.

הדרך הפשוטה לטעום מהספורט היא צניחת הכרות הידועה גם בכינוייה "טנדם". הצניחה היא בעלות של כ- 1100 ₪, נמשכת 50 שניות של נפילה חופשית ועוד כ-6 עד 7 דקות של ריחוף אחרי פתיחת המצנח. בצניחת "טנדם" אתם קשורים למדריך שיש לו ניסיון של לפחות 1000 צניחות ומעלה. מומלץ כמובן להוסיף צילום וידאו או סטילס לחוויה או את שניהם בעלות נוספת של כ- 400 ₪. יקר, הא? אבל אחרת איך תסבירו את החיוך שמרוח לכם על הפרצוף במשך שבועיים מאז הנחיתה על הרגליים?

האופציה השנייה היא קורס צניחה חופשית. הקורס עולה כ-6500 ₪ והוא כולל צניחת "טנדם" ראשונה ועוד 7 צניחות עם מדריכים אך אתה לא קשור אליהם אלא הם צונחים לידך ומפקחים עליך עד לרגע פתיחת המצנח. לפני הצניחה הראשונה יש יומיים של הדרכה קרקעית בנושאים חשובים כגון תכנון נחיתה, קיפול מצנח והשיעור הכי חשוב: שיעור תקלות.

אחרי שתטעמו את הפעם הראשונה בטוחני שלפחות חלקכם ימשכו בטירוף לספורט אולם ההתמחות בספורט הצניחה החופשית יקרה. יש דרך לממן גם אותה ולא, אני לא מדבר על למשכן את הבית, ההורים והכלב בשביל עוד צניחה (למרות שעבדכם הנאמן חיפש בית משכון שכזה) אלא ניתן לממן את הצניחות באמצעות עבודה כמקפלי מצנחי "טנדם" במועדון.

בקיצור ולעניין אם יש לחבר/ה יום הולדת או סתם כי אתם נחמדים, צניחה חופשית יכולה להיות המתנה האולטימטיבית. ואם אתם ממש מיוחדים, תנסו להציע נישואין לחברה שלכם אחרי שהיא תנחת מ"טנדם". אני די בטוח שהמילה "לא" תיעלם מהלקסיקון שלה למשך כשבוע אם לא יותר.

 

לפרטים טכניים:

שני מועדוני צניחה בארצנו הקטנטונת:

מועדון פרדייב בחוף הבונים http://www.paradive.co.il

מועדון סקיי-כיף ליד באר שבע http://www.skykef.co.il

 

הוספת תגובה

חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש